Sál purkmistrů
Kapacita sálu je 100 osob.

Hlavní společenský prostor Obecního domu se nachází ve zvýšeném přízemí objektu. Sál purkmistrů je určen ke konání společenských akcí typu přednášky, besedy, komorní koncerty, firemní akce apod. Nastávající novomanželé zde mohou uzavřít sňatek.

Bezbariérový vstup je umožněn vchodem z ulice Beethovenova (Klub Art) a dále výtahem.

Schösslerův salonek
Kapacita salonku je 50 osob.

Společenská místnost s vlastním sociálním zařízením a vybavenou kuchyňkou, na jejíž prostor volně navazuje terasa, ze které se otevírá zajímavý výhled na střechy domů opavského centra. Salónek je vhodný pro konání kulturních a společenských akcí menšího rozsahu, také besed, diskuzí, přednášek, školení. Díky vlastnímu uzavřenému zázemí, může být prostor využit k pořádání soukromých akcí (rodinné oslavy, firemní večírky).

Kostel sv. Václava
Kapacita kostela dle typu akce a uspořádání (400 – 600 osob).

V současné době se zde konají koncerty vážné i populární hudby, významná společenská setkání a svatební obřady. Prostor rovněž slouží jako výstavní prostor a galerie. Oblíbené jsou zde také komentované prohlídky tohoto historického prostoru.

Kostel není vytápěn, jeho užívání je nejpřívětivější v období od května do října.

U Přemka / Moravská kaple

Prostor vhodný pro soukromé společenské akce, firemní akce i kulturní aktivity komorního charakteru. Prostor je provozován soukromým provozovatelem. Součástí je také posezení na zahrádce za kostelem sv. Václava.